Kanna je vytrvalá sukulentní bylina z čeledi kosmatcovitých. Tato rostlina má krátké lodyhy a dužnaté listy. Plodem této rostliny je tobolka, která obsahuje červenohnědě zbarvená semena. Tato rostlina pochází z jižní Afriky. Kanna se používá už od sedmnáctého století. Kanna obsahuje alkaloidy mesembrinového typu. Nejdůležitější je mesembrin a mesembrenon. Mesemrin působí jako silný inhibitor zpětného vychytávání serotoninu. Kanna prášek Kratompower.cz se používá k léčbě deprese. Dnes se také používá k snížení hladin potencionálně škodlivých oxalátů.
O kanně existuje velmi málo spolehlivých informací, protože její zkoumání není tak rozšířené a intenzivní, ale v dnešní době už studie pokročily a o kannu se vědci dost zajímají, takže je možné, že o kanně ještě hodně uslyšíte. Kannu lze používat formou tinktury, nálevu nebo kouřením, či šňupáním. Kanna se také používá k léčbě úzkosti, bulimie a obsedantně-kompulzivní poruchy. Dále se využívá k léčbě zánětlivých onemocnění, kognitivních poruch a dost dalších. Když kannu užíváte, tak se většinou nedostaví žádné nežádoucí, či vedlejší účinky. Ale při vysokých dávkách a kombinací s alkoholem se může projevit bolest hlavy, či nevolnost.
Konopí také zesiluje jeho účinek. Kannu nekombinujte s antidepresivy a jinými psychofarmaky. V česku se Kanna prodává pouze v podobě http://www.vodarna.cz/pro-akcionare/2017/vyzva-k-prevzeti-akcii-na-jmeno-v-listinne-podobe/ prášku z rozdrcených lodyh nebo z extraktu. Studie na zvířatech ukázaly to, že nebyly pozorovány žádné nežádoucí účinky, u krys však způsobil ataxii. Dávkování u prášku je jednoduché pro euforický účinek, či redukci stresu a nervozity je ideální dávka půl gramu jednou denně. Tuto dávku můžete například rozmíchat ve sklenici s vodou a vypít. Pokud však pocítíte nežádoucí účinky, tak to není chybou kanny, ale vámi, protože nežádoucí účinky se dostaví, pouze když to přeženete s dávkováním. Pokud si chcete pořídit kvalitní kannu tak můžete na našem webu.