Když si objednáte výstavbu betonového oplocení a a zajímá vás cena betonových plotů s montáží, měli byste si uvědomit, co zahrnuje právě tato pracovní aktivita, a čeho vás může ušetřit. Co vlastně obnáší výstavba betonového plotu?
Vykopání jam – o betonových plotech se traduje, že je to stavebnicový systém, který nevyžaduje žádná tekutá či kašovitá pojiva. To je pravda, jenže stavebnice potřebuje mít nejprve zhotovený podklad, a tím je zabetonování svislých sloupků pod zemský povrch. Je třeba provést výkopové práce, pro každý sloupek do hloubky cca 80 cm a když se tu setkáte s problematickým podložím, mohou být výkopové práce velmi náročné. Někde je nutné postupovat opatrně vzhledem k v zemi umístěným inženýrským sítím, jako je elektřina a plyn či vodovodní potrubí. Anebo se tu setkáte s kořeny stromů a keřů, které je třeba zachovat nepoškozené. Někdy mohou být v zemi zavezené sutiny a pletivo, což opět ztěžuje práci.
Zvedání desek do výšky – každá z desek váží něco kolem sedmi desítek kilogramů, pro dva lidí je samotné přenášení desek poměrně náročný úkol, ovšem něco jiného je nosit desky u země a zcela odlišné je to u zvedání desek až nad hlavu do velké výšky. K tomu je zapotřebí technika, a to buď elektrický kladkostroj na trojnožce z ocelových trubek, anebo autojeřáb i s jeřábníkem. Kdybyste si zajišťovali montáž betonového plotu sami, museli byste si tyto pomůcky opatřit, což ale nebude zadarmo. Využití techniky je započítáno v ceně za výstavbu oplocení.
Doprava a složení materiálu – v ceně montáže betonového plotu je i doprava stavebního materiálu a jeho uložení na staveništi. Betonové sloupky a desky jsou přepravovány na paletách a manipulace s paletami na staveništi probíhá s vysokozdvižným vozíkem či jiným nakladačem. Toto je také součástí ceny montáže betonového oplocení.